Digitální výuka už dorazila také do školek

Digitální výuka už dorazila také do školek

V článku Hospodářských novin, publikovaném 26. února pod názvem Digitální výuka už dorazila také do školek, je zmiňován také náš vzdělávací portál eKabinet.cz a digitální vzdělávací obsah pro mateřské, základní a střední školy. Úryvek článku:

"Na portálu je zhruba 40 tisíc podkladů. Učitelé v nich mohou pohodlně vyhledávat, sestavovat vlastní učební plány, některé z podkladů jsou i v cizích jazycích," uvádí zástupce centra Edulab Michal Orság. Většina podkladů je určena pro výuku matematiky, přírodních věd a cizích jazyků.

"Pro pedagogy v mateřských školách jsme připravili dva hlavní bloky. První se jmenuje Hravá slovíčka a druhý Krok za krokem. Mezi tím je i celá řada podkladů určených pro děti se speciálními potřebami, s poruchami řeči, motoriky, chování a mnoho dalších," podotýká Richard Valenta, ředitel firmy Edulogy, která portál eKabinet spustila.

V rámci projektu mohou pedagogové využít školení, na kterých se zdarma naučí zacházet s učebními materiály a získají přístup do celého systému.

"Největší výhodou je, že je tam všechno česky namluvené a dá se to krásně používat. Má to hlavu a patu, je to hotové, připravené a stačí to zapojit do výuky. Navíc to děti baví víc, než výklad paní učitelky," pochvaluje si práci s digitálními podklady Šárka Rummelová, učitelka z pražské mateřské školy Sbíhavá v Praze 6. Dětem z její školky by se podobná výuka mohla zvlášť hodit - šestá městská část totiž interaktivními prvky vybavila i všechny své základní školy.

Celý článek naleznete na http://archiv.ihned.cz/c1-63593440-digitalni-vyuka-uz-dorazila-take-do-skolek.

Comments are closed.