Nové balíčky digitálního vzdělávacího obsahu pro školy

Nové balíčky digitálního vzdělávacího obsahu pro školy

ekabinet_banner_balicky_780x225
Více než dva a půl tisíce přírodovědných videí pro základní školy, zábavná matematika pro 1. stupeň v českém i anglickém jazyce, více než 13 tisíc digitálních materiálů pro přírodovědné předměty na středních školách a interaktivní materiály pro mateřské školy spolu s nabídkou projektové podpory při zpracování a podání žádosti na čerpání dotací z Evropské unie. To je jen část nabídky od předního vzdělávacího portálu pro školy eKabinet.cz. „Školy mají konečně možnost využít evropské dotace ze šablon na profesionálně zpracované digitální vzdělávací materiály, které učitelé mohou využít ve vyučovacích hodinách a žáci s rodiči při domácí přípravě. Připravili jsme pro školy nové zvýhodněné balíčky pro neomezený počet učitelů a žáků školy. Poskytujeme také pomoc při přípravě žádostí na MŠMT,“ uvedl Richard Valenta, ředitel společnosti EDULOGY, která je provozovatelem portálu eKabinet.cz.

 

Mateřské a základní školy mají nyní možnost získat dotace z EU na základě výzvy z Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání (OP VVV) s názvem „Podpora škol formou projektů zjednodušeného vykazování – Šablony pro MŠ a ZŠ I“, kterou vyhlásilo MŠMT. Snahou provozovatele vzdělávacího portálu eKabinet.cz je, aby byly nejen evropské peníze smysluplně využity. Proto připravil pro školy exkluzivní balíčky digitálních vzdělávacích materiálů za speciální cenu zahrnující tříletou licenci pro neomezený počet učitelů a žáků školy, a také balíček služeb pro úspěšné podání projektové žádosti na MŠMT a čerpání dotací. „Věřím, že si z naší široké nabídky vyberou interaktivní vzdělávací materiály také střední školy, protože šablony pro střední školy budou dostupné dle plánu ministerstva školství ještě v tomto roce,“ konstatoval Richard Valenta.

 

V nabídce je 11 balíčků digitálních vzdělávacích materiálů využitelných v rámci předškolního vzdělávání a při výuce na základních i středních školách v předmětech jako je matematika, fyzika, chemie, biologie, přírodověda, přírodopis a anglický jazyk. Tvoří je multimediálně zpracovaný obsah ve formě interaktivních cvičení, videí, animací, simulací, 3D modelů, fotografií, obrázků, a doplňkových materiálů. Vybrané materiály jsou k dispozici  také v angličtině a tudíž vhodné při výuce metodou CLIL (Content and Language Integrated Learning).

Comments are closed.