Největší taneční soutěž pro české a slovenské školy The SCHOOL DANCE 2015

Největší taneční soutěž pro české a slovenské školy The SCHOOL DANCE 2015

Další ročník největší taneční soutěže pro české a slovenské školy The SCHOOL DANCE 2015, odstartoval v úterý 10. února 2015 na tiskové konferenci ve Slovenském národním divadle v Bratislavě. Soutěž pořádá nezisková organizace EDULAB a taneční akademie DANSOVIA. Partnerem již 4. ročníku se letos opět stala společnost EDULOGY. Cílem soutěže je motivovat žáky a studenty k pohybu a k efektivnímu využívání informačních technologií.

Přihlásit se mohou mateřské, základní a střední školy z České a Slovenské republiky. Úkolem škol je příprava tanečního videa a vytvoření interaktivního digitálního materiálu. „Je to jedinečná příležitost, kdy mohou žáci skloubit aktivní pohyb s moderními technologiemi. Při vytváření materiálů do soutěže budou mít dostatek pohybu a aktivní zábavu, proto jsme se rozhodli soutěž podpořit také v tomto roce,“ uvedl Richard Valenta, ředitel společnosti EDULOGY, která je provozovatelem vzdělávacího portálu pro učitele a žáky www.eKabinet.cz.

Letošní ročník přináší pro soutěžící několik novinek a pro vítěze atraktivní ceny. Účastníci budou nově rozděleni do dvou úrovní – amatérské a profesionální a budou soutěžit ve dvou kategoriích. V kategorii LOCAL DANCE budou školy prostřednictvím různých tanečních stylů prezentovat významné místo, událost, historický monument, osobnost anebo tradici regionu školy. Novinkou ročníku 2015 je kategorie MOVIE DANCE. Hlavní myšlenkou této kategorie je tvořivé propojení filmu, hudby a tance. Soutěžící mohou libovolným tanečním stylem znázornit různé scény z filmů a muzikálů. Záštitu nad kategorií MOVIE DANCE převzal choreograf a režisér Ján Ďurovčík, známý také v ČR.

Loni se soutěže The SCHOOL DANCE zúčastnilo na 10 000 dětí z České republiky, Slovenska a Polska. Více informací najdete na www.schooldance.cz.

Comments are closed.