Taneční soutěž pro školy The SCHOOL DANCE 2014

Taneční soutěž pro školy The SCHOOL DANCE 2014

Taneční soutěž The SCHOOL DANCE 2014 startuje letos také v České republice. Soutěž pro mateřské, základní a střední školy se koná od roku 2012 na Slovensku a po úspěšných dvou ročnících se ji pořadatelé rozhodli rozšířit do České republiky a Polska. Jedná se tak o největší taneční soutěž pro školy ve střední Evropě. Cílem soutěže je motivovat žáky a studenty k pohybu a k efektivnímu využívání informačních technologií. Kromě tanečních videí musí školy vytvořit interaktivní materiál věnovaný svému regionu.

Pořadatelem The SCHOOL DANCE 2014 je nezisková organizace EDULAB a taneční akademie DANSOVIA. V České republice je partnerem soutěže společnost EDULOGY, provozovatel vzdělávacího portálu eKabinet.cz. „Fakt, že děti i mládež mají málo pohybu, se stává problémem i u nás. Ministerstvo školství navrhuje situaci řešit hodinou tělocviku navíc. My říkáme – zapojte se do soutěže The SCHOOL DANCE 2014 a začněte trénovat. Víme, že dnešní děti a mládež tráví u počítače čím dál tím více času. Pokud je to v rámci vzdělávání, jsme pro a maximálně to podporujeme. Ale ve svém volnu by měly myslet také na dostatek pohybu a aktivní zábavu,“ říká k soutěži Richard Valenta, ředitel společnosti EDULOGY.

Ve všech zapojených zemích probíhá soutěž ve dvou kategoriích. V BEST DANCE jde o nejlepší taneční vystoupení. V kategorii LOCAL DANCE mají soutěžní videa co nejlépe prezentovat jednotlivé regiony České republiky, Slovenska a Polska prostřednictvím tance. Styl tance v této kategorii není striktně definován, může se tak jednat o folklórní tance nebo například i klasiku či hip-hop. Podmínkou je provázání videa s regionem, tedy s významným místem, událostí, tradicí či zvyky dané oblasti. Nad LOCAL DANCE převzal záštitu Slovenský lidový umělecký kolektiv SĽUK. V obou kategoriích musí soutěžící školy kromě videa připravit také jeden interaktivní materiál zaměřený na prezentaci regionu, ze kterého škola pochází. Soutěžící mají na výběr interaktivní plakát GLOG, který jednoduše vytvoří pomocí nástroje GLOGSTER nebo interaktivní TUUL prezentaci.

Soutěž je určena mateřským, základním a středním školám, které se mohou registrovat a nahrát svá soutěžní videa na web www.schooldance.cz do 30. dubna 2014. Každá škola se může zaregistrovat pouze jednou a může přihlásit maximálně 3 soutěžní videa o maximální délce 3 minut. Hlavní záštitu nad soutěží převzal Digitální lídr SR Peter Pellegrini.

Podívat se můžete na úvodní videospot k soutěži s Vojtou Dykem, Táňou Pauhofovou a dalšími známými osobnostmi.

Registrace a informace o soutěži jsou dostupné na: www.schooldance.cz

Letak_school_dance2

Comments are closed.