The SCHOOL DANCE 2014 zná vítěze. Uspěli také Češi

The SCHOOL DANCE 2014 zná vítěze. Uspěli také Češi

The SCHOOL DANCE - taneční soutěž pro školy ze Slovenska, České republiky a Polska zaměřená nejen na tanec, ale i na využití informačních technologií ve školách, vyvrcholila ve středu 18. června ve Slovenském národním divadle v Bratislavě velkým finále. Vítězem třetího ročníku se na základě hodnocení odborné poroty stali tanečníci z banskobystrické konzervatoře L. J. Bella. V taneční části finále Českou republiku reprezentovala skupina Endorlino ze 4. Základní školy Kolín. Nejlepší digitální materiál ve formátu GLOG zpracovala 1st International School z Ostravy.

Ostravská 1st International School zabodovala v kategorii nejlepšího interaktivního materiálu, který musela vypracovat každá škola zapojená do soutěže. Interaktivní materiály se věnovaly prezentaci regionu, ze kterého škola pochází. Materiály školy mohly vypracovat prostřednictvím nástroje TUUL či GLOGSTER (pro název výsledného interaktivního plakátu se užívá název GLOG). Vítězný GLOG ostravské školy naleznete zde. Nejlepším českým zástupcem v taneční soutěži byla 4. Základní škola Kolín. „Účast na bratislavském finále byla skvělým zážitkem. Byli jsme spokojeni s milým přístupem všech organizátorů i s krásným prostředím v celém divadle. Pomalu se připravujeme na další sezónu a příštího ročníku The SCHOOL DANCE se plánujeme opět zúčastnit,“ říká Martina Arltová, trenérka skupiny Endorlino, která na taneční scéně působí již pět let.

Třetí ročník soutěže měl poprvé i mezinárodní rozměr, protože se kromě slovenských mohly zapojit i školy z ČR a Polska. „Účast zahraničních škol soutěži prospěla a oživila ji. Svědčí o tom rekordní počet 394 zapojených škol, 427 přihlášených soutěžních tanečních videí a více než milion návštěvníků webové stránky soutěže," uvedl Ján Machaj, ředitel neziskové organizace EDULAB, která soutěž organizuje spolu s taneční akademií DANSOVIA Petra Modrovského. Partnerem soutěže byla také česká společnost EDULOGY, která provozuje vzdělávací portál eKabinet.cz.

Soutěže se mohly zúčastnit mateřské, základní a střední školy, z nichž každá mohla nahrát a do soutěže přihlásit maximálně tři taneční videa v délce tří minut. Záštitu nad soutěží převzal Digitální lídr SR Peter Pellegrini, zastoupení Evropské komise na Slovensku a Slovenský lidový umělecký kolektiv SĽUK. Partnerem soutěže bylo Slovenské národní divadlo.

Více na www.schooldance.cz.

Finaliste_CR_KolinVitezny_tym_SD

Comments are closed.